FESTIVĀLS

img

   vides deja 2017 afisa_B2 - Copy (2)

   Laikmetīgās dejas māksla Latvijā jau vairāku gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Viens no laikmetīgās dejas izpausmes veidiem ir vides deja, kur horeogrāfija tiek piemērota konkrētai vietai, apkaimei, objektam.

   Festivāla prioritārā daļa ir Vides dejas performanču iestudēšana un to pirmizrādes festivāla ietvaros.  Laikmetīgā deja iet ārā no zālēm, teātriem un koncertzālēm, dodot iespēju ikvienam skatītājam kļūt par performances dalībnieku, savukārt pasākuma vietai iegūt jaunu nozīmi.

   Laikmetīgās dejas festivāls „VIDES DEJA” ir starptautisks projekts, kurā piedalās profesionāli mākslinieki, kultūras un dejas pasniedzēji. Festivāla mērķis ir popularizēt laikmetīgās dejas mākslu un tās sadarbību ar citiem mākslas žanriem, attīstīt projektu kā regulāru kultūras un mākslas notikumu dažādās Latvijas vietās un vidēs, kā arī veicināt kultūras un mākslas daudzveidību un aktivitāti Latvijas reģionos.

   Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls „VIDES DEJA” ir norisinājies sešus gadus, pulcējot vienkopus horeogrāfus, dejotājus, mūziķus, dejas entuziastus un citus ar dejas mākslu saistītos māksliniekus un teorētiķus. Sešu gadu laikā ir iestudētas un parādītas vairāk kā 50 vides dejas performances, vairāk kā 20 Latvijas un ārzemju laikmetīgās dejas izrādes, meistarklases un nodarbības vadījuši vairāk kā 30 horeogrāfi, dejas un skatuves mākslas teorētiķi, praktiķi un mūziķi, vides dejas performanču darbnīcās iesaistījušies aptuveni 250 dejas entuziasti un vietējie iedzīvotāji.

 

 

 

ŠOGAD LAIKMETĪGĀS DEJAS FESTIVĀLS “VIDES DEJA” CEĻO UZ LŪZNAVAS MUIŽU!

 

   Šogad „VIDES DEJA” ceļo uz citu Latvijas vietu – brīnišķīgo Lūznavas muižu un festivāla programmas laikā no 1. līdz 3. augustam ikviens interesents Lūznavas muižā un tās apkaimē varēs apmeklēt dejas filmu vakaru, dejas izrādi, vērot izveidotās vides dejas performances, kā arī noskatīties vides dejas uzvedumu „Lūznavas atspulgā”.

   Visi festivāla “VIDES DEJA” pasākumi (izņemot ekskursijas Lūznavas muižā) apmeklētājiem ir bez maksas!

NAKŠŅOŠANAS IESPĒJAS: Festivāls viesiem un apmeklētājiem piedāvā arī nakšņošanas iespēju muižas teritorijā. Teltsvietas rezervēšanai lūdzam sazināties ar Rēzeknes novada Tūrisma un informācijas centru +371 28686863, 63161616.

NOKĻŪŠANA LŪZNAVAS MUIŽĀ: GPS: 56.3577988, 27.2606359 (Pils iela 8, Lūznava, Rēzeknes novads, LV-4627)

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS:     

Rīga – Rēzekne (01.08),   Rēzekne – Lūznava (31.07 – 04.08),   Lūznava – Rēzekne (01.08-04.08) ,   Rēzekne – Rīga (04.08)Rēzekne – Vertukšne (31.07)

FESTIVĀLA NORISES VIETA

Karte_Luznava

880