Horeogrāfi


LILIJA LIPORA:

Horeogrāfe, dejas pedagoģe un dejotāja, Starptautiskā Laikmetīgās dejas festivāla “Vides Deja” dibinātāja un organizatore. Horeogrāfes specialitāti apguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (1994 - 1998). Papildus studējusi dejas režiju un aktiertehniku mūsdienu teātrī. Lilijas Liporas horeogrāfijas un dejas izrādes ir rādītas starptautiskos festivālos Latvijā, Turcijā, Krievijā, Īrijā, Izraēlā, Čehijā, Vācijā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā u.c. Horeogrāfe dejas izrādēm “Kā man grabas iet..”(2016), “Deja. Ēnas. Improvizācija”(2015), “Ēnas”(2015), velodejas izrādei “ABI”(2014), “Karavīrs”(2013), “Krāsas” (2012), “ TURpinĀJUMS”(2012), “Odiseja projekts”(2011) u.c. Lilija Lipora veidojusi ļoti daudzas horeogrāfijas leļļu teātra izrādēm, kā arī muzikāli dramatiskajiem iestudējumiem, sacerējusi vairākas jaunrades dejas tautas deju kolektīviem un laikmetīgās dejas iestudējumus bērniem. Horeogrāfe savos iestudējumos apvieno laikmetīgo deju ar ēnu teātri, objektu teātri, velotriālu, vides scenogrāfiju, cilvēku stāstiem u. tml.

LILIJA LIPORA

RŪTA RONJA PAKALNE:

Dejotāja, horeogrāfe un filmu režisore. Rūta ir studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā Laikmetīgās dejas horeogrāfiju, un ir viena no diviem latviešiem, kas absolvēja prestižo laikmetīgās dejas horeogrāfijas skolu P.A.R.T.S. Beļģijā. Rūta pašlaik dzīvo Tallinā un ieguva maģistra grādu, absolvējot Baltijas Filmu, Mediju, Mākslas un Komunikācijas fakultāti Tallinas Universitātē. Rūtu interesē veidi, kā savienot deju un filmu mākslas, pievēršot uzmanību vissīkākajām kustībām un detaļām. Briselē Rūta dejojusi tādu pasaulē slavenu horeogrāfu kā Anna Teresa De Keersmaeker, Trisha Brown, Pina Bausch, William Forsythe u.c. repertuāru, kas attīstījis viņas zināšanas un personīgo dejas fokusu. Kopā ar Igauņu māksliniekiem, kā arī ar Meksikāņu mākslinieku veidojusi izrādi CONNEXT, kas tika nominēta labākajai dejas izrādei 2017.gadā Igaunijā. Rūta Ronja Pakalne ir bijusi festivāla “Vides Deja” horeogrāfe 2015.gadā.

RŪTA RONJA PAKALNE

MARIJA RI SHIROTSUKI:

Kino un dejas māksliniece, horeogrāfe. Ieguvusi maģistra grādu kinorežijas specializācijā Sanktpēterburgas Valsts Kino un TV universitātē Alinas Rudņickas vadībā. Pašlaik iegūst maģistra grādu multimediju skatuves mākslās Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA"” Rīgā. Ri ir gan piedalījusies, gan vadījusi īsfilmu un performanču projektus kā režisore, scenāriju autore, horeogrāfe un izpildītāja. Savās īsfilmās un performancēs Rī fokusējas uz atmosfēru, dramaturģiju un dziļām pamatprincipu koncepcijām.

MARIJA RI SHIROTSUKI

LÁSZLÓ FÜLÖP (Ungārija):

Esmu Laikmetīgās dejas horeogrāfs un izpildītājs, Neatkarīgo mākslinieku asociācijas L1 biedrs Ungārijā. Esmu absolvējis Budapeštas Laikmetīgās dejas akadēmiju 2010.gadā. Kopās tā laika esmu strādājis un veidojis sadarbību ar daudziem dažādiem māksliniekiem un dejas kompānijām Ungārijā un citās valstīs kā brīvmākslinieks un paralēli kā neatkarīgs horeogrāfs esmu veidojis arī vairākas izrādes. 2016.gadā esmu saņēmis Viktor Fülöp Stipendiju kā talantīgais jaunais horeogrāfs. Pamatā mani interesē izpētīt un analizēt visu veidu cilvēka sociālo uzvedību un komunikāciju no jebkura skatu punkta, pilnīgi bez jebkādiem vispārinājumiem un aizspriedumiem – tikai tīrā un personiskā veidā.

LÁSZLÓ FÜLÖP  (Ungārija)

MĀRTIŅŠ LĪDAKS:

Video mākslinieks. Absolvējis RISEBA Audiovizuālo un multimediju maģistra programmu ar specializāciju Multimediju skatuves mākslā. Būtiskākie darbības virzieni ir video projekcijas izrādēm, video dejas un ēnu dejas. Multimediju speciālists perfomanču grupā White Knights. Deju studijas Happy Dance Studio izrāžu un performanču video mākslinieks un operators.

MĀRTIŅŠ LĪDAKS

GUNTIS SPRIDZĀNS:

Mūsdienu, hip-hop un laikmetīgās dejas dejotājs un horeogrāfs.“Spēlmaņu nakts” gada balvas laureāts par 2007.gada labāko kustību režiju. Latvijas dejas balvas žūrijas loceklis kategorijā “Musdienu deja”. Ir profesionālā izglītība dejā, kā arī plaša pieredze teātra un koncertuzvedumu veidošanā. Kā horeogrāfu kolēģi raksturo: Individualitāte, mīkstas kustības, pastāvīgs meklējums, pastāvīgi ģenerē dažādas idejas un meklējumi, kā tās realizēt, perfekcionisms, tiekšanās uz ideālu, mācēšana redzēt horeogrāfiju no daudziem skatu punktiem, dejas parasti daudzslāņainas. Kā dejotāju kolēģi raksturo: Tehnika mīksta, hip-hop un mūsdienu dejas sintēze.

GUNTIS SPRIDZĀNS

EVA KRONBERGA:

Pieredzējusi dejotāja un horeogrāfe, kas absolvējusi Latvijas Kultūras koledžu un kā horeogrāfe ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā Laikmetīgās dejas mākslas specialitātē. Kā dejotāja guvusi pieredzi CEEC China vasaras nometnē. Piedalījusies starptautiskā laikemtīgās dejas izrādē “Cradle” sadarbībā ar slovēņu horeogrāfu Gregoru Lusteku un Ķīnas tradicionālās dejas meistaru Tan Hao. Eva dejojusi arī Maurisa Kozija dejas izrādē “Howl”, Branko Potokana izrādē “Turkish coffee”. Viņa ir arī aktīvi piedalījusies dažādos Latvijas laikmetīgās dejas projektos: Agatas Bankavas izrādē “Nature Morte” Latvijas Nacionālajā teātrī, Olgas Žitluhinas izrādē “ĀRĀ”, Kristīne Brīniņas izrādē “I also”. Viņu interesē dinamiska meditācijas, transa deja. Iekšējo procesu darbā – emocijas, enerģija un instinkti – kā tos integrēt kustībā un dejā kā kopumā. Kā horeogrāfe piedalījusies laikmetīgās dejas festivālā “Laiks Dejot 2018” ar savu darbu “ANANDA”. Pašlaik viņa strādā pie izrādes “Lets Du Duo” kopā ar dejotāju Jāni Putniņu.

EVA KRONBERGA