Horeogrāfi / Dramaturgi


LILIJA LIPORA:

Horeogrāfe, dejas pedagoģe un dejotāja, Starptautiskā Laikmetīgās dejas festivāla “Vides Deja” dibinātāja un organizatore. Horeogrāfes specialitāti apguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (1994 - 1998). Papildus studējusi dejas režiju un aktiertehniku mūsdienu teātrī. Lilijas Liporas horeogrāfijas un dejas izrādes ir rādītas starptautiskos festivālos Latvijā, Turcijā, Krievijā, Īrijā, Izraēlā, Čehijā, Vācijā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā u.c. Horeogrāfe dejas izrādēm “Kā man grabas iet..”(2016), “Deja. Ēnas. Improvizācija”(2015), “Ēnas”(2015), velodejas izrādei “ABI”(2014), “Karavīrs”(2013), “Krāsas” (2012), “ TURpinĀJUMS”(2012), “Odiseja projekts”(2011) u.c. Lilija Lipora veidojusi ļoti daudzas horeogrāfijas leļļu teātra izrādēm, kā arī muzikāli dramatiskajiem iestudējumiem, sacerējusi vairākas jaunrades dejas tautas deju kolektīviem un laikmetīgās dejas iestudējumus bērniem. Horeogrāfe savos iestudējumos apvieno laikmetīgo deju ar ēnu teātri, objektu teātri, velotriālu, vides scenogrāfiju, cilvēku stāstiem u. tml.

LILIJA LIPORA

MARIJA RI SHIROTSUKI:

Kino un dejas māksliniece, horeogrāfe. Ieguvusi maģistra grādu kinorežijas specializācijā Sanktpēterburgas Valsts Kino un TV universitātē Alinas Rudņickas vadībā. Pašlaik iegūst maģistra grādu multimediju skatuves mākslās Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA"” Rīgā. Ri ir gan piedalījusies, gan vadījusi īsfilmu un performanču projektus kā režisore, scenāriju autore, horeogrāfe un izpildītāja. Savās īsfilmās un performancēs Rī fokusējas uz atmosfēru, dramaturģiju un dziļām pamatprincipu koncepcijām.

MARIJA RI SHIROTSUKI

GUNTIS SPRIDZĀNS:

Mūsdienu, hip-hop un laikmetīgās dejas dejotājs un horeogrāfs.“Spēlmaņu nakts” gada balvas laureāts par 2007.gada labāko kustību režiju. Latvijas dejas balvas žūrijas loceklis kategorijā “Musdienu deja”. Ir profesionālā izglītība dejā, kā arī plaša pieredze teātra un koncertuzvedumu veidošanā. Kā horeogrāfu kolēģi raksturo: Individualitāte, mīkstas kustības, pastāvīgs meklējums, pastāvīgi ģenerē dažādas idejas un meklējumi, kā tās realizēt, perfekcionisms, tiekšanās uz ideālu, mācēšana redzēt horeogrāfiju no daudziem skatu punktiem, dejas parasti daudzslāņainas. Kā dejotāju kolēģi raksturo: Tehnika mīksta, hip-hop un mūsdienu dejas sintēze.

GUNTIS SPRIDZĀNS

AIVA BIRBELE:

Dramaturģe, kuras lugas iestudētas vairākos Latvijas teātros, un komiķe no apvienības ,,Sieviešu Stendaps”. Studē LKA maģistratūrā, strādā skolā, ārpus tā klausās drūmu mūziku un sacer joku stāstus.

AIVA BIRBELE

EDGARS ŠĻAKOTA:

Deja/kustība ir valoda caur kuru var izpaust sevi. Caur kustību var dziedināt un priecāties. Esmu horeogrāfs un pašlaik studēju par fizioterapeitu, lai izprastu kustību no zinātniskā viedokļa.

EDGARS ŠĻAKOTA

LINDA KRŪMIŅA:

Linda Krūmiņa apguvusi skatuves un audiovizuālās mākslas teoriju bakalaura grādā, kā arī horeogrāfiju maģistrantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. Strādājusi pie dejas un teātra projektiem kā horeogrāfe, dramaturģe, dejotāja un producente. Papildinājusi zināšanas un praksi, gan teorētiskajās, gan arī praktiskajās meistarklasēs pie vairākiem horeogrāfiem un laikmetīgās dejas māksliniekiem. Linda ir vadījusi raidījumu Radio Naba ēterā Melnā Kaste, kurā tika analizēti laikmetīgās skatuves mākslas notikumi, un diskutēts par dažādiem jautājumiem no mākslinieku un skatītāju puses.

LINDA KRŪMIŅA