Aicinām pieteikties meistarklasēm ‘Kā rakstīt par deju?’


06 May
06May

No 21.-26.maijam Rīgā norisināsies Starptautiskās Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA 2019”, kurā horeogrāfiem sadarbojoties ar dramaturgiem tiks radītas vides dejas performances, pievēršot uzmanību cilvēka un vides līdzās pastāvēšanai urbānajā vidē. Festivāla mērķis ir radoši apzināt un atspoguļot cilvēka un vides attiecības, izmantojot laikmetīgās horeogrāfijas un mākslas izteiksmes līdzekļus.

Festivāla ietvaros no 21. – 24. maijam aicinām pieteikties profesionālus dejotājus, horeogrāfus, dramaturgus un kritiķus vācu dejas zinātnieces Gabrieles Vitmanes (Gabriele Wittmann) meistarklasēs “Kā rakstīt par laikmetīgo deju”. Meistarklases notiks Gētes institūtā Rīgā (Torņa ielā 1) no plkst.11.00. Meistarklases procesā dalībniekiem būs iespēja dziļāk iepazīt horeogrāfu darba metodes un domāšanas veidus, kas veicinās viņu publikāciju daudzpusīgumu. G.Vitmanes izveidotā radošās rakstības metode ‘Kā rakstīt par deju?’ (‘Scoring writing’) izskata dažādus veidus kā veiksmīgāk izteikt savas domas, izjūtas un pieredzi par redzētajiem mākslas darbiem, kas savukārt veicina komunikāciju un sadarbību mākslinieku starpā, tādējādi attīstot māksliniecisko kvalitāti.

Pieteikties meistarklasēm var caur festivāla mājas lapu: www.videsdeja.lv

Gabrieles Vitmanes - dejas zinātnieces, dzejnieces un dejas pētnieces galvenā nodarbošanās ir rakstīt par deju. Kopš 1993. gada Garbiele aktīvi publicē savus rakstus Vācu Nacionālajam Radio un ARD un ZDF/3sat Televīzijai, kā arī tādās laikrakstos un žurnālos kā taz, Tanzdrama un Vācijas dejas asociācijai (Society of Dance Scholars). Kopš 2003. gada Gabriele ir pasniedz Rakstīšanu un Dejas vēsturi Frankfurtes Mūzikas un Skatuves mākslas Universitātē (Universities for Music and Performing Arts in Frankfurt-Main (HfMTH)) , izveidojot savu mācību programmu un radošās rakstības metodi “Scoring Writing”. Viņa pasniedz arī dejas dramaturģiju un rakstību Hamburgas un Ķelnes Universitātēs (Universities for Music and Performing Arts in Hamburg (HfM) and Cologne (HfMTK)).


Starptautisku Laikmetīgās dejas festivālu “VIDES DEJA 2019” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Festivāls tiek veidots sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, AS “Rīgas Centrāltirgus”, SIA GRIF.LV un citiem Rīgas uzņēmumiem un organizācijām.

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts vietnē.