Starptautiskais Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA 2019” aicina uz pirmizrādēm Andrejsalā un Viesturdārzā


06 May
06May

Šī gada festivāla kulminācija ir piecu laikmetīgās dejas performanču pirmizrādes. Temats- cilvēka un dabas līdzās pastāvēšana pilsētā.

Aicinām pulcēties vides dejas pastaigai 26.maijā plkst.14:00 Andrejsalā, stāvvietā pie Enkura.

Pirmizrāžu dienu atklās horeogrāfa Gunta Spridzāna un dramaturģes Tatjanas Melehovas dejas performance ”Krasts” Andrejsalā. Turpat būs iespēja noskatīties otro izrādi horeogrāfa Edgara Šļakotas un dramaturģes Lauras Lapiņas performanci “Paisums/Bēgums”, kā arī mēģināt kopā ar horeogrāfi Evu Krūmiņu un dramaturģi Lindu Krūmiņu rast atbildi uz jautājumu "Kas paliek pāri pēc divu spēcīgu lielumu mijiedarbības, ja tomēr ieraudzīt vienam otru pilnībā nav bijis iespējams?”.

Festivālu noslēgs divas laikmetīgās dejas performances Viesturdārzā - horeogrāfe Katrīna Albuže un dramaturģe Aiva Birbele radīs performanci “Balta nāca tautumeita” jeb “Viņi priecājās sarīkot skaisti baltus svētkus dārzā. Bet vai dārzs priecājās viņus satikt?” un horeogrāfe Marija Ri Shirotsuki un dramaturģe Tatjana Melehova prezentēs performanci “Iecietība”.

“Šogad VIDES DEJAS festivāls, pēc astoņu gadu pieredzes, pirmo reiz viesojās Rīgā, ar nelielu, bet prioritāru festivāla norisi - vides dejas performanču radīšanu un to prezentāciju skaitītājiem festivāla noslēgumā. Esmu uzaicinājusi festivālā strādāt tos Latvijas horeogrāfus, kas kādā no astoņu gadu festivāliem jau ir iestudējuši vides dejas horeogrāfijas. Šī gada vides dejas performances veido horeogrāfi Guntis Spridzāns, Edgars Šļakota, Eva Krūmiņa, Katrīna Albuže un Marija Ri Shirotsuki. Jaunums ir tāds, ka šogad katram horeogrāfiem komandā ir ne tikai profesionāli dejotāji un dejas entuziasti no 14- 80 gadiem, bet arī dejas dramaturgi - Tatjana Melehova, Laura Lapiņa, Linda Krūmiņa un Aiva Birbele”, saka festivāla idejas autore un vadītāja Lilija Lipora.

Lai ērtāk būtu baudīt performances, ņemiet līdzi paliknīšu sēdēšanai, ūdeni padzerties, un varbūt arī kādu personīgu našķi omulībai!

Andrejsalā baudīsim 3 vides dejas performances, pēc kurām aicināsim atpūsties, apsēžoties un pakavējoties sarunās par redzēto. Tad dosimies uz Viesturdārzu, kur plkst.17:00 baudīsim vēl divas vides dejas performances, kuras turpināsies ar sarunām par piedzīvoto un izjustos. Diskusiju moderators - Tatjana Meļehova.

Bez pirmizrādēm festivālā notiek vācu dejas zinātnieces G.Vitmanes meistarklases dejas un teātra profesionāļiem “Kā rakstīt par laikmetīgo deju”. Ko mēs uztveram, kad skatāmies dejas izrādi, kā varam pievienot savu individuālo skatījumu kopējai izpratnei, ko konkrētā horeogrāfijas kustība nozīmē. Meistarklase norisinās no 21. līdz 24. maijam Gētes institūtā Rīgā.

Kā arī šampānieša namiņā “Joseph” Viesturdārzā ir apskatāma zviedru fotogrāfa Ulfa Rēnholma (Ulf Rehnholm) izstāde “Viss ir saistīts”. Zviedru fotomākslinieka Ulfa Renholma izstadē ir apskatami 20 fotokolažas, kuras ir veidotas no brīvi pieejajamiem internetā attēliem. Mākslinieks apvieno šos attēlus negaidītos veidos, lai atbrīvotu skatītāju no ilūzijas, ka mūsu laikmetā ir iespējams norobežoties no dažādām ietekmēm un ignorēt daudzveidību. Fotokolāžas no projekta “Viss ir saistīts” tika izmantotas Starptautiskā Laikmetīgās dejas festivāla “Vides deja 2019” vizuālajiem komunikācijas materiāliem.

Starptautisko laikmetīgās dejas festivālu “Vides deja 2019” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Festivāls tiek veidots sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, SIA “Rīgas meži”, Gētes institūtu Rīgā, SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums"; un citiem Rīgas uzņēmumiem un organizācijām


Komentāri
* E-pasts netiks publicēts vietnē.