Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Vides Deja” savu desmitgadi atzīmēs Līgatnē


18 Aug
18Aug

Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Vides Deja” nākamgad norisināsies jau desmito reizi, no 3. līdz 9. augustam piedāvājot iepazīt Līgatni kā laikmetīgās dejas platformu.

Festivāls "Vides Deja” ir vieta, kur izzināt dejas mākslu, satikties, iedvesmoties un autentiskā gaisotnē radīt neparastas vides dejas performances, 2020. gadā aicinot māksliniekus sajust saikni ar “alu pilsētas” unikālo dabu un vēsturisko arhitektūru.

Ik gadu festivāla nedēļā profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā tiek iestudētas vides dejas performances, organizētas laikmetīgās dejas, improvizācijas, kontaktimprovizācijas un citas ar ķermaņa un vides izpēti saistītas nodarbības gan skatuves mākslas profesionāļiem, gan jebkuram laikmetīgās dejas interesentam neatkarīgi no sagatavotības līmeņa.

Festivāls “Vides Deja” pirmo reiz norisinājās 2011. gadā Piņķos, Babītes novadā, tās idejas autorei un vadītājai Lilijai Liporai saskatot vidē dejas partneri un scenogrāfiju. Šai laikā festivāls ir ievērojami audzis, izejot starptautiskā mērogā un ik gadu pulcējot ap 500 apmeklētāju. Līdz šim festivāla ietvaros iestudētas vairāk kā 60 vides dejas performances un parādītas vairāk kā 30 izrādes Piņķos, Ropažos, Lūznavā un Rīgā.

Festivāla mērķis ir izaicināt māksliniekus radīt darbus simbiozē ar apkārtējo vidi, kā arī veicināt kultūras un mākslas daudzveidību Latvijas reģionos.

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts vietnē.