Ulfs Renholms (Ulf Renholm) - Izstāde - 'Viss ir saistīts' ('Everything is connected!')


Ulfs Renholms (Ulf Renholm) - Izstāde - 'Viss ir saistīts' ('Everything is connected!')

No 23. – 26.maijam šampānieša namiņā “Joseph” Viesturdārzā būs apskatāma zviedru fotogrāfa Ulfa Rēnholma izstāde “Viss ir saistīts”.

Ulfs Renholms ir zviedru foto mākslinieks. Viņš izmanto kameru kā instrumentu, lai paplašinātu savu redzesloku un apziņu. Kamera spēj uztvert gaismu un tajā pašā laikā apturēt mirkli, tas arī rosina fotogrāfa zinātkāri. Savos mākslas projektos Ulfs strādā ar dažādiem mākslas žanriem - fotogrāfiju, filmām un skaņu, cenšoties izprast sevi un laiku, kurā viņš dzīvo.

Projektos "Slow Art" un "Imprint" viņš atklāj jaunus fotografēšanas veidus, variējot ar slēdža ātrumu. Tāpat kā cilvēka dzīvei ir vajadzīgs laiks, tāpat arī kamerai ir jādod laiks, lai varētu uzņemt attēlu. Jo lielāks slēdža ātrums, jo vairāk gaismas iekļūst kamerā un atdala slāņus no fiziskās realitātes, tad pāri paliek mūsu laika garīgais attainojums.

"Viss ir saistīts" ir viens no jaunākajiem Ulfa Rehnholma projektiem. Fotokolāžas no projekta “Viss ir saistīts” sastāv no fotoattēliem, kas ir brīvi pieejajami internetā. Mākslinieks apvieno šos attēlus negaidītos veidos, lai atbrīvotu no ilūzijas, ka mūsu laikmetā ir iespējams norobežoties no dažādām ietekmēm un ignorēt daudzveidību. Fotokolāžas no projekta “Viss ir saistīts” tika izmantotas Starptautiskā Laikmetīgās dejas festivāla “Vides deja 2019” vizuālajiem komunikācijas materiāliem.