Par Festivālu


Laikmetīgās dejas māksla Latvijā jau vairāku gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Festivāls ‘Vides Deja 2019’ aicina izpētīt cilvēka un urbanistiskās vides attiecības, izmantojot deju, mikrorajonu apkārtni, iepazīt to caur dejas uzvedumiem, eksperimentiem, performancēm un diskusijām, savienojot vidi ar deju un ļaujot skatītājiem un dalībniekiem izjust šī savienojuma neatkārtojamību. 

‘Vides Dejas’ tēma šogad ir cilvēka un dabas līdzās pastāvēšana pilsētā.

KAS? Jau devīto reizi Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA” pulcēs festivāla apmeklētājus un dejas mākslas mīļotājus, šogad piedāvājot galvaspilsētas iedzīvotājiem daļu no ierastajām festivāla aktivitātēm. Šis starptautiskais projekts ar savu individuālo gaisotni un atmosfēru iedvesmo horeogrāfus un citus māksliniekus radīt neparastus vides dejas iestudējumus.

KUR? Festivāla aktivitātes šogad notiks Rīgā, aicinot skatītāju no jauna apzināt Daugavas labo krastu pilsētas ietvaros. Festivāls ‘Vides Deja’ piedāvā kopā izbraukt pa 7. tramvaja maršrutu un caur radošām performancēm atpazīt jau labi zināmās vietas un ieraudzīt to ikdienas dzīvi neparastos veidos.

KAD? No 21. līdz 26.maijam festivāls pulcēs horeogrāfus, dejas entuziastus un citus māksliniekus vides dejas iestudējumu radīšanai. 26.maijā skatītājiem būs iespēja baudīt pirmizrādes. Savukārt no 21. līdz 24.maijam teātra un dejas profesionāļi tiks aicināti piedalīties meistarklasēs par to, kā verbalizēt mākslas radītās sajūtas. Meistarklases ‘Kā rakstīt par deju?’ vadīs laikmetīgās dejas zinātniece, kritiķe un profesore Gabriele Vitmane (Gabriele Wittmann) no Vācijas, veicinot pārdomāt redzēto un formulēt, izteikt izjusto.