Par Festivālu


Laikmetīgās dejas māksla Latvijā jau vairāku gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Festivāls ‘Vides Deja 2019’ aicina izpētīt cilvēka un urbanistiskās vides attiecības, izmantojot deju, mikrorajonu apkārtni, iepazīt to caur dejas uzvedumiem, eksperimentiem, performancēm un diskusijām, savienojot vidi ar deju un ļaujot skatītājiem un dalībniekiem izjust šī savienojuma neatkārtojamību. 

‘Vides Dejas’ tēma šogad ir cilvēka un dabas līdzās pastāvēšana pilsētā.

KAS? Jau devīto reizi Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA” pulcēs festivāla apmeklētājus un dejas mākslas mīļotājus, šogad piedāvājot galvaspilsētas iedzīvotājiem daļu no ierastajām festivāla aktivitātēm. Šis starptautiskais projekts ar savu individuālo gaisotni un atmosfēru iedvesmo horeogrāfus un citus māksliniekus radīt neparastus vides dejas iestudējumus.

KUR? Festivāla aktivitātes šogad notiks Rīgā, aicinot skatītāju no jauna apzināt Daugavas labo krastu pilsētas ietvaros. Festivāls ‘Vides Deja’ caur radošām performancēm aicinās atpazīt jau labi zināmās vietas - Andrejsalu un Viesturdārzu un ieraudzīt to ikdienas dzīvi neparastos veidos.

KAD? No 21. līdz 26.maijam festivāls pulcēs horeogrāfus, dejas entuziastus un citus māksliniekus vides dejas iestudējumu radīšanai. Savukārt no 21. līdz 24.maijam teātra un dejas profesionāļi tiks aicināti piedalīties meistarklasēs par to, kā verbalizēt mākslas radītās sajūtas. Meistarklases ‘Kā rakstīt par deju?’ vadīs laikmetīgās dejas zinātniece, kritiķe un profesore Gabriele Vitmane (Gabriele Wittmann) no Vācijas, veicinot pārdomāt redzēto un formulēt, izteikt izjusto.

26.maijā skatītājiem būs iespēja baudīt pirmizrādes: 14.00 Andrejsalā (pulcēšanās stāvvietā pie enkura) un 17.00 Viesturdārzs (Aleksandra vārti):

Guntis Spridzāns / Tatjanas Melehovas ”Krasts”

Edgars Šļakota / Laura Lapiņa “Paisums/Bēgums”

Eva Krūmiņa / Linda Krūmiņa "Kas paliek pāri pēc divu spēcīgu lielumu mijiedarbības, ja tomēr ieraudzīt vienam otru pilnībā nav bijis iespējams?”

Katrīna Albuže / Aiva Birbele “Balta nāca tautumeita” jeb “Viņi priecājās sarīkot skaisti baltus svētkus dārzā . Bet vai dārzs priecājās viņus satikt?”

Marija Ri Shirotsuki / Tatjana Melehova “Iecietība”