Par Festivālu


   Kā zināms, laikmetīgās dejas māksla Latvijā jau vairāku gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Viens no laikmetīgās dejas izpausmes veidiem ir vides deja, kur Ķermeņa kustību saspēle ar vides objektiem rada pavisam citu nozīmi vietai, kuru ikdienā uzlūkojam tikai kā garāmgājēji, kur horeogrāfija tiek piemērota konkrētai vietai, apkaimei, objektam.

   “VIDES DEJAS” festivāla idejas pamatā ir performanču veidošana dažādās jeb īpašās vides vietās, apspēlējot un apdejojot vides objektus un teritorijas, savā jaunrades procesā par pamatu izmantojot vietējo iedzīvotāju stāstus, vides stāstus, un vidi kā vides dejas performanču, izrāžu scenogrāfiju.

KAS? Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA” notiks jau astoto reizi, pulcējot vairākus simtus festivāla apmeklētāju un dejas mākslas mīļotāju. Tas ir starptautisks projekts, kas ar savu individuālo gaisotni un atmosfēru iedvesmo horeogrāfus un citus māksliniekus radīt neparastus vides dejas iestudējumus.

KUR? Par festivāla vietu, atkārtoti ir izvēlēta Lūznavas muiža, kas atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā ar 24 ha lielu parku, kā arī Lūznavas apkārtne, kur festivāla vides dejas pirmizrādes, dejas izrādes, dejas eksperimenti, filmu vakari un citi notikumi radīs jaunas sajūtas un piedzīvojumus.

KAD? No 5. līdz 11.augustam festivāls Lūznavas muižas rezidencē pulcēs horeogrāfus, dejas entuziastus un citus māksliniekus vides dejas iestudējumu radīšanai, savukārt  8., 9. un 10.augustā aicinās uz publisko pasākumu programmu un vides dejas pirmizrādēm*.

* Organizatori patur tiesības veikt korekcijas festivāla programmā.