Dejas izrāde "TAVA MĀTE PIE MANĀM DURVĪM" / "YOUR MOTHER AT MY DOOR" (Ungārija)


Atvainojiet, reģistrācija ir beigusies.

  • Datums: 10/08/2018 21:00 - 10/08/2018 22:00
  • Atrašanās vieta: Sporta zālē (Karte)

Apraksts

   Duets izdejo šķietami bezjēdzīgo laiku, kas rodas no ikdienas sajūtām un situācijām.
   Kas var būt tik svarīgs, ka tu nevari man atzvanīt trīs dienas? Kas ir tā lieta, kas neļauj tev apstāties vismaz uz piecām minūtēm? Tu nevari tā vienkārši pazust! Neviens tā nevar pazust!
   (sniegpārslu klasificēšana, neveiklā sajūta vakariņu ballītē, veļas psiholoģija, es neesmu stulba, šodienas darāmo lietu saraksta pārlikšana uz rītdienu, es kļūstu vecs, domāšana par zīmuļa neasumu, tev to vajadzēja pateikt vakar, klausoties viņa deguna svilpošanu, ko viņi domā par mani, kāpēc jūs nevarat vienkārši saprast)
   “Fülöp un Cuhorka ir uz skatuves un nav tēli. Viņu klātbūtne un personība iet cauri visām situācijām, pozām un darbībām. Viņi runā šajā šarežģītajā kustību valodā ar dabisku un naivu pārsteigumu tā, ka mēs kā auditorija nekad nedomātu, kā tā varētu būt fiksēta horeogrāfija. Ir tādas ainas, kuras šķiet, nesatur neko un radušās niecīgos, nenozīmīgos dzīves gruzdos. Un šo mazo nieku, bezsvara nenozīmību gabaliņu pārrakstīšana kustībā veidos šo saķeri. Pats aizraujošākais un noslēpumainākais no šī visa ir veids, kā kustība piedzīvo baleta valodas pagriešanu otrādi un papildina ar pārsteidzošiem elementiem: radikāla laicīguma izmantošana, ne-dejiskas un dažkārt ne tik estētisku kustību pielietojums.” (kritiķe Csaba Králl)
   László Fülöp un Emese Cuhorka ar dejas izrādi "Your mother at my door” (2015) tika nominēti Rūdolfa Labana Balvai 2016.gadā, iekļuva Aerowaves Twenty17’s atlasē.

Idejas autori, izpildītāji: Emese Cuhorka, László Fülöp
Mūzika: Antonín Dvořák: IX. “New World” Symphony, Zoltán Mizsei
Gaismas: Orsolya Pete
Tērpi: Emese Kasza / Mei Kawa
Izrādes menedžments: Dóra Trifonov
Producents: SÍN Culture Centre
Kontaktpersona: Anikó Rácz international relations at racz@sinarts.org

YOUR MOTHER AT MY DOOR (2015) trailer
Meet the makers: Mother at my door