LATVIEŠU UN LAIKMETĪGĀS DEJAS VAKARS / EKSPERIMENTS


Atvainojiet, reģistrācija ir beigusies.

Tas būs eksperiments, kurā visi skatītāji varēs būt arī dalībnieki, ja paši to vēlēsies. Kā tas notiks? Edgara un Lilijas Liporu vadībā tiks ierādītas latviešu folkloras deju pamatnorises, kuras dejosim 3-5 minūtes, vēlāk tiks dotas instrukcijas un vadlīnijas tālākai darbībai, kas būs Jūsu ziņā, cienījamie dalībnieki, kā tās izmantot vai neizmantot un cik radoši vēlaties iesaistīties dejas izdzīvošanā, piedzīvošanā un sadarbībā ar partneri/iem, telpu un mūziku. Arī mūziķi varēs iesaistīties muzikālās improvizācijās!


  • Datums: 09/08/2018 19:00 - 09/08/2018 20:30
  • Atrašanās vieta: Kultūras šķūnī

Apraksts

   Tas  būs eksperiments, kurā visi skatītāji varēs būt arī dalībnieki, ja paši to vēlēsies. Kā tas notiks?
   Edgara un Lilijas Liporu vadībā tiks ierādītas latviešu folkloras deju pamatnorises, kuras dejosim 3-5 minūtes, vēlāk tiks dotas instrukcijas un vadlīnijas tālākai darbībai, kas būs Jūsu ziņā, cienījamie dalībnieki, kā tās izmantot vai neizmantot un cik radoši vēlaties iesaistīties dejas izdzīvošanā, piedzīvošanā un sadarbībā ar partneri/iem, telpu un mūziku. Arī mūziķi varēs iesaistīties muzikālās improvizācijās!
   Deja ir tā, kas dzīvo cauri laiku laikiem un atbalsta cilvēkus ikvienā gadsimtā.
 Latvija ir unikāla valsts, kurā dzīvo latviešu tradicionālās kultūras deja - joprojām saprotama un vajadzīga mūsdienu cilvēkam, kā arī laikmetīgā deja - kas ir salīdzinoši jauna Latvijas kultūrvidē, bet jau ir neatņemama sastāvdaļa mūsdienu Latvijas dejas mākslas pasaulē, teātra pasaulē un personības izaugsmē. Vienkāršākajā līmenī šķiet, ka laikmetīgā deja un tautas deja (ne skatuves deja) savā dabiskumā, kustību vienkāršībā un kustību izjūtu kvalitātē ir ļoti līdzīgas un tuvas.
   Festivāla "VIDES DEJA" pasākumā ”Laikmetīgās un latviešu dejas danču vakars” mēs aicinām gan latviešu tautas dejas pazinējus un piekritējus, gan latviešu laikmetīgās dejas pārstāvjus, gan jebkuru dejas interesentu izmēģināt dejas soli.
    Nāc un piedzīvo DEJU!
                                                                                                                   Edgars un Lilija Lipori