DEJAS FILMAS 10.augustā


Diemžēl reģistrācija ir beigusies.

  • Datums: 10/08/2018 11:00 - 10/08/2018 14:00
  • Atrašanās vieta: Lūznavas muižas Cokolstāvā (pagrabā) (Karte)

Apraksts

11:00 - 12.12 SAŠA VALCA. PORTRETS (Sasha Waltz. Ein Portrait) 

Režija: Brigite Krāmere, krāsaina, 72 min., 2014

   Saša Valca ir viena zināmākajām un neparastākajām horeogrāfēm Eiropā. Viņas horeogrāfijas skatītājus pārsteidz ar arvien jaunu estētikas izpratni sajūtas urdošās telpās. Sašu Valcu interesē ne tikai sadarbība ar dejotājiem, bet arī dialogs ar visām mākslinieciskajām formām.

Photo: Matsukaze, by Sasha Waltz, Copyright Photo Bernd Uhlig

Photo: Sacre_Brussels_13 Copyright Photo Bernd Uhlig


12.30 - 14.00 ELDORADO - Preljocaj d’Olivier Assayas, 2007 (Francija)

Režisors: Olivjē Asaja (Olivier Assayas)

Garums: 90 min.

    Dienu pirms Eldorado (Svētdiena no opercikla Gaisma (Sonntags Abschied)) priekšnesuma rādīšanas Parīzes pilsētas teātrī režisors Olivjē Asaja (Olivier Assayas) savā izcilajā filmā atspoguļo priekšnesuma horeogrāfijas rašanos un divu mākslas pasauļu mijiedarbību - Prežokēža (Preljocajas) un Štokhauzena (Stockhausen).

   2005.gadā horeogrāfs Andželēns Prežokēžs (Angelin Preljocaj) ieradās komponista Karlheinca Štokhauzena (Karlheinz Stockhausen) Ķelnes studijā. Komponists vēlējās parādīt un uzticēt Andželēnam savu pēdējo darbu – Svētdiena no opercikla Gaisma (Sonntags Abschied). Šīs iespējas savaldzināts horeogrāfs piekrīt otrajam vācu komponista sadarbības piedāvājumam, jo jau 2001.gadā bija strādājis pie kompozīcijas Helikopters (Helikopter). Svētdiena no opercikla Gaisma ir ticīga cilvēka daiļdarbs. Paredzēta pieciem sintezatoriem, kompozīcija orķestrē daudzās visuma sirdsklauves sarežģītā, dažādu tempu skaņas alķīmijā. Šis mistiskais skanējums izraisa horeogrāfam ideju par zaudēto paradīzi. Andželēns pieaicina vizuālo mākslinieci Nikolu Tran Ba Vangu (Nicole Tran Ba Vang) veidot scenogrāfiju un kostīmus. Mākslinieces fotogrāfijās bieži ir attēlotas ķermeņa daļas, kas ir izmainītas, klonētas vai izšūtas, horeogrāfam likās, ka tas savstarpēji mijiedarbojas ar priekšnesumu, ko viņš veido. Mēģinājumi sākas 2007.gada sākumā, tajos piedalījās divpadsmit dejotāji.